
GYIK
Gyakran ismételt kérdések
Ki tudhat még azokról a dolgokról amiről veletek beszélek?
Minden személyes adatot teljes titoktartással kezelünk, az elmondottakról kizárólag szupervízió keretében, anonim módon beszélünk. (A szupervízió olyan speciális szakmai személyiségfejlesztő módszer, amelynek alkalmazása nélkülözhetetlen a segítő foglalkozásúak saját mentálhigiénéjében, szakmai továbbképzésében és munkájának minőségbiztosításában.)
- Az ülésekre kell-e valamivel készülnöm?
Nem szükséges, de természetesen lehetőséged van előre összeírni a gondolataidat, kérdéseidet, amit az ülésen meg akarsz beszélni.
Az online ülések előtt, kérjük ellenőrizd internetkapcsolatodat, beállításaidat, kamerádat, esetleg headsetted működőképességét. Kérjük gondoskodj az ülés zavartalanságáról is, hiszen a nyugalmas környezet alapfeltétele a megfelelő elmélyülésnek.
- Mi lesz, ha nincs meg az összhang közöttünk?
Általában már az első ülés során kiderül, hogy együtt tudunk dolgozni vagy sem. (Ezért is adunk az első alkalomra 50% kedvezményt.) Lehetséges, hogy úgy érzed mégsem mi vagyunk a megfelelő segítség számodra, ebben az esetben nyugodtan bármikor jelezd ezt számunkra. Lehetséges, hogy mi véljük úgy hogy témád nem tartozik a kompetenciánkba vagy időközben derül ki, hogy másfajta segítségre lenne szükséged, ezt mi azonnal jelezni fogjuk neked és javaslatot is teszünk ezzel kapcsolatban.
- Miben más/több/kevesebb az online ülés mint a személyes?
Mindenek előtt más "érzés" ha fizikailag egy térben vagyunk, mint ha online találkozunk.
Előny:
- nem kell mobilisnak lenni (idősek, mozgáskorlátozottak, vidéken lakók, külföldön élők, stb.)
- kényelmesebb, megnyugtatóbb az otthoni környezet
- időpontilag rugalmasabb
Hátrány:
- hardver-, szoftverigényes
- internetkapcsolat minőségétől függően beszédértési nehézségek léphetnek fel
- nehéz a metakommunikáció megfigyelése